DKW Auto Union Forum

- Ogólnopolskie Forum Motocykli DKW Auto Union -


#1 2011-02-28 16:50:33

kuba_777

Sympatyk

Skąd: Iława, warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-02-27
Posty: 5
Punktów :   
Pojazd: Iż 49
Wiek: 50

Witam kolegów

Co prawda nie posiadam motocykla DKW, ale jestem teraz w trakcie restauracji jednego z następców dekawki - Iża 49. Przeleżał się mój motorek ładnych parę lat, zakonserwowany, przygotowany do przetrwania. Jeździłem na nim jeszcze przed wojskiem, potem awaria (pękł pierścień). Postanowiłem wykorzystać przerwę w jeździe na całkowite odświeżenie motoru. Skończyło się na kompletnym demontażu i.... nadszedł czas stanu wojennego (jak się wówczas mówiło - główka pod hełm urosła to do woja). A po powrocie praca, dorosłe życie, rodzina i.. najzwyczajniej w świecie brak czasu i pieniędzy. Aż nadszedł czas kiedy dzieci dorosły, usamodzielniły się, więc mogę się teraz ODMŁODZIĆ. Jestem w trakcie składania, jedynym odstępstwem od oryginału będą chromowane a nie malowane szprychy. Reszta ma wyglądać tak jak wyjechał z fabryki 59 lat temu.
Ale chodzi mi po głowie - zrobiłem już pewne rozeznanie - drugi motocykl i to właśnie DKW NZ 350. To kwestia przyszłości ale.... nie powiedziałem ostatniego słowa.
Pozdrawiam i liczę na pomoc zwłaszcza przy niektórych wątkach technicznych ale to wylezie dopiero w "praniu" ;-)

Offline

 

#2 2011-02-28 17:46:00

Ozzy

Administrator

Skąd: Jarosław/Szczecin
Zarejestrowany: 2010-01-15
Posty: 10696
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350-1, Iż 49K
Tel. Kom.: 726 44 99 09
WWW

Re: Witam kolegów

Witaj kuba_77 na forum
Bardzo fajnie, że myślisz nad złożeniem DKW NZ 350, pod tym względem bardzo dobrze trafiłeś

Jeśli składasz Iża 49 to polecam Ci Forum Motocykli Iż www.izhmoto.pl na, którym znajdziesz wszystko co dotyczy Iża 49 a także innych modeli tej marki.

http://izhmoto.pl/templates/xandblue/images/top.gif


http://www.dkw.pun.pl/_fora/dkw/gallery/2_1412712999.gif
Dwusuw kopci, dwusuw czadzi, dwusuw nigdy Cię nie zdradzi!!!

Offline

 

#3 2011-08-11 11:51:31

piorado

Dekawkowiec

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2011-08-04
Posty: 25
Punktów :   
Pojazd: DKW Luxus-Spezial 200
Wiek: 35

Re: Witam kolegów

Witam,
miałem IŻ 56 z koszem , ale poszedł pod młotek.

Offline

 
Patron medialny Forum Motocykli DKW Auto Union



Partner Forum Motocykli DKW Auto Union





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sercesmoka.pun.pl www.hussars-rappelz.pun.pl www.grupacr.pun.pl www.konoha-senpuu.pun.pl www.bytowskaskillownia.pun.pl